Op 29 mei verschijnt The Moth, het nieuwe album van Devin Townsend. Een album waar met tussenpozen tien jaar aan is gewerkt, onder andere met het Noord Nederlands Orkest. Het album zal verkrijgbaar zijn als enkele cd, maar ook in 2cd- en 3cd-versies. Er zijn dan ook drie delen: The Moth, The Moth – The Afterlife en The Moth – The War. Het laatste is een registratie van een concert dat Townsend vorig jaar in Nederland gaf.
Er werken allerlei grote namen mee aan The Moth: Steve Vai. Anneke van Giersbergen en Mike Keneally (Frank Zappa, Dweezil Zappa, Steve Vai).
Er gaat geen tour volgen, want Townsend heeft vorig jaar bekend gemaakt voorlopig te stoppen met touren. Een “indefinite hiatus”. Dat betekent niet dat hij stopt met muziek maken. Hij gaat met allerlei andere projecten aan de slag, waaronder een webserie onder de titel The Ruby Quaker Show.